سلوک در تابستان سال 1399 توسط گروهی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، تهران، و علم و صنعت با نام تجاری DataKnow و شعار «Data Know Every Thing» متولد شد. گرچه ایده ارائه پلتفرم های تحلیلی ابری در زمستان 98 شکل گرفت، عملا تحقیقات اجرایی حول این ایده در کمپ تابستانه انجام گرفته و در نتیجه آن، ایده پلتفرم هوش مصنوعی ابری شکل گرفت (تابستان 99)

 

 

پس از آن روند توسعه با سرمایه گذاری شخصی اعضا ادامه یافت و با الهام از هرم دانشی، نام  DataSolouk  برای پلتفرم هوش مصنوعی قابل ارائه به دانشمندان و مهندسان داده برگزیده شد. دیتاسلوک استعاره ای از سلوک داده طی مراحل تحلیل است و به تکامل داده در فرایندهای تحلیل و با اعمال شدن الگوریتم های یادگیری ماشین اشاره دارد که منجر به تبدیل شدن داده خام به بینش و خرد می شود. (زمستان 99)

 

کسب رتبه ی نخست راهکارهای B2B و رتبه دوم در مجموع 16 تیم استارتاپی دیجی کالانکست در پاییز 99 و در مرحله ارائه به سرمایه گذاران دیجی کالا و همکاران (مانند فیدیبو و دیجی پی) به عنوان داور مهمان، اولین مرحله موفقیت DataKnow بود که  محک مناسبی برای تیم و ایده به شمار می آمد. (پائیز 99)

 

لگو دیتاسلوک

سلوک مأموریت خود را بر این مبنا قرار داده است تا هوش مصنوعی را وارد تمامی صنایع و خدمات نموده و عهده دار فرایندهای ساخت و استقرار یادگیری ماشین به عنوان یک خدمت زیربنایی باشد. در واقع سلوک بستری یکپارچه برای انواع تحلیل های مبتنی بر هوش مصنوعی بر روی انواع مختلفی از داده، برای مقاصد و راهکارهای گوناگون فراهم می نماید، و سازمان‌ها را قادر می سازد تا به راحتی راه‌کارهای هوش مصنوعی را ایجاد و یا آنها را در سازمان خود به کار گیرند، بدون آن که متحمل هزینه‌ی بالایی گردند.