استفاده از دوربین های مجهز به AI در آمازون

کاربرد دوربین های مجهز به هوش مصنوعی در تحویل کالا توسط آمازون
به منظور «نظارت بر تحویل کالاها و امنیت رانندگان» در تحویل کالاها به مشتریان آمازون، این شرکت به زودی از دوربین های مجهز به فناوری هوش مصنوعی در ون های خود استفاده می کند. این موضوع می نگرانی هایی پیرامون حریم خصوصی رانندگان در پی دارد.
 

پلتفرم دوربین و نرم افزار مورد استفاده در این طرح آمازون تحت عنوان «Driveri» توسط شرکتی به نام Netradyne ارائه می شود و می تواند مواردی از جمله تخلفات جاده ای یا عملکرد نامناسب راننده را شناسایی کند و به آن ها هشدار دهد. همچنین این پلتفرم می تواند داده های دیگری را برای ارزیابی آمازون جمع آوری کند.

دوربین های مجهز به هوش مصنوعی در آمازون
«دبورا باس» سخنگوی آمازون، در بیانیه ای اعلام کرد: «ما در تمام طول عملیات های در حال ایمن سازی هستیم و اخیرا فناوری ایمنی مبتنی بر دوربین را برای ناوگان های تحویل خود راه اندازه کرده ایم. این فناوری می تواند هشدارهای لحظه ای را برای کمک به ایمنی رانندگان در جاده، به آن ها ارائه کند.»
«کارولینا هارالدسدوتیر» یکی از مدیران بخش ارسال کالا به مشتریان، در ویدیویی عنوان کرد که این فناوری در جهت کاهش رفتارهای مخاطره آمیز رانندگان استفاده خواهد شد. به همین منظور، چهار دوربین HD به طور مداوم در حال ضبط تصاویر اطراف کابین و راننده هستند. این تصاویر در ادامه برای تیم امنیت این فناوری ارسال می شود.

کنترل هوشمند کامیون های تحویل کالا در آمازون
برخی رفتار های غیرقانونی در جاده مانند عدم توقف، سرعت غیرمجاز یا حواس پرتی در رانندگی باعث ایجاد هشدارهای صوتی می شود. اقدامات دیگری مانند ترمز گرفتن ناگهانی یا نبستن کمربند ایمنی، تصاویر را بدون ثبت هیچ هشداری برای تیم امنیت بارگذاری می کند.

برای مشاهده گزارش کامل اینجا کلیک نمائید.