تحلیل داده و یادگیری ماشین در فروش و بازاریابی

هوش مصنوعی در سراسر محیط پیرامونی ما وجود دارد. پاسخ گوگل به جستجوها، یا توصیه محصولات متناسب با سلیقه ی مشتریان در فروشگاه های بزرگی مانند آمازون، و یا حتی پخس آهنگ طبق سلایق کاربران در نرم افزار موسیقی Pandora، همگی مبتنی بر استفاده از روش های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در تحلیل داده است. هوش مصنوعی برای بازاریابان امکان رشد در مقیاس بالا، درآمدزایی و شخصی سازی تجارب مشتری را فراهم می نماید. امروزه بازاریابان به این موضوع آگاه هستند که تحلیل داده و استفاده از هوش مصنوعی می تواند یک استراتژی فوق العاده قدرتمند برای کسب و کارشان باشد. این موضوع به آنها این قدرت را می دهد تا با ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود از طریق پیام رسانی شخصی و هدفمند -در هر مقیاسی- در جایگاه و موقعیت خود پیشتاز و سرآمد باشند.

تحلیل داده، و کسب بینش از آن مبتنی بر روش های هوشمند و یادگیری ماشین فرصت های کلیدی درون سازمان ها ایجاد می کند، به طوری که باعث ایجاد هماهنگی بهتر بین بازاریابی و فروش شده و در نتیجه منجر به افزایش درآمد و برقراری صحیح زنجیره خلق ارزش می شود. پنج شیوه ای که هوش مصنوعی منجر به تحول در حوزه فروش و بازاریابی شده است، عبارتند از:

  • پشتیبانی و حمایت از فروش مبتنی بر تجارب مشتری 
  • تشخیص پروفایل مشتریان ایده آل
  • شخصی سازی پیام ها در مقیاس بالا
  • عملی سازی تحلیل ها
  • خلق استراتژی در کلاس جهانی

هوش مصنوعی درهای زیادی را به روی بازاریابان باز می کند و هنوز زمان کافی برای بهره مندی از این فناوری وجود دارد. با استفاده از یادگیری ماشین، بخش فروش و بازاریابی برای سازماندهی تلاشهای تأثیرگذار و هماهنگ مجهزتر خواهد بود. تکنیک های تحلیل داده و استفاده از هوش مصنوعی نه تنها در استراتژی بلکه در زمینه بهبود جذب مشتریان دارای پروفایل ایده آل، تجزیه و تحلیل، ارائهی محتوای متناسب، و پیام رسانی فرصت های بسیار خوبی را برای هم ترازی داخلی و ایجاد تعامل معنادار با مشتری فراهم می نماید.

دیتاسلوک با ارائه زیرساخت های کلان داده، و امکانات ساخت و استقرار یادگیری ماشین، به شرکت های بازاریابی دیجیتال کمک میکند با کسب بینش به دست آمده از تحلیل هوشمند، مخاطبان مناسب محصولات را یافته، الگوی خرید آنها را استخراج کرده و بازگشت سرمایه هزینه شده برای تبلیغات را افزایش دهند. همچنین امکان تحلیل داده پلتفرم های تبلیغاتی مانند گوگل ادز، تحلیل منطقه ای، رخدادها، و نمایش های در اثر یک تبلیغ و درنتیجه امکان تعیین اثرگذاری هر فعالیت تبلیغاتی را با ارائه امکان ساخت و استقرار مدل های یادگیری ماشین روی حجم بالای داده فراهم می نماید.